Frekwencja: 26. kolejka Orange Ekstraklasy

źródło: własne; autor: Kodex

60 tysięcy widzów zasiadło na pierwszoligowych stadionach w weekend. Wynik jest bardzo dobry, zważając, że tydzień temu frekfencja wyniosła "jedynie" 46 500 widzów.

Najwięcej kibiców zasiadło na Stadionie im. Ernesta Pola w Zabrzu gdzie walcząca wciąż o utrzymanie Górnik podejmował jednego z lepszych zespołów tej rundy - Amice Wronki. Gospodarze niestety przegrali 0:2 ku rozpaczy 15 000 widzów zgromadzonych na stadionie.

Drugi pod względem stadion, który przyciągnął najwięcej widzów, był stadion Kolpoltera Korony Kielce. Na mecz gospodarzy z obecnym Mistrzem Polski - Wisłą Kraków, przybyło 14 520 widzów. Kibice gospodarzy mieli się z czego cieszyć. Ich ulubieńcy wygrali skromnie 1:0 po strzale w 46 minucie Krzysztofa Gajtkowskiego.

Tradycją jest już natomiast zapełniony stadion przy Łazienkowskiej. Przy obecności 12 000 tyś widzów Legia Warszawa zmierzyła się z drużyną Franciszka Smudy - Zagłębiem Lubin.
Gola na wagę trzech punktów zdobył Roger Guereiro w 62'. Wynik utrzymał się do końca. Tym sposobem Legia odskoczyłą Wiśle Kraków. Krakowianie tracą już do Legionistów 7 punktów.

8 000 widzów oglądało mecz Arki Gdynia z Odrą Wodzisław. Gospodarze walczączą o utrzymanie w pierwszej lidze. Dramaturgia tego meczu była ogromna. Dopiero w 92 minucie zawodnicy obydwuch ekip, przypomniało się jak strzela się bramki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

Kolejne wyniki są już znacznie gorsze od tych wyżej wymienionych. Jedynie 4 500 widzów było w Krakowie, gdzie Cracovia po niezbyt pasjonującej grze wygrała skromnie z brazylijską Pogonią 1:0. Taka sama ilość kibiców zebrała się w Bełchatowie gdzie miejscowy BOT Bełchatów zremisował z ekipą Lecha Poznań 1:1. W Łęcznej natomiast widzów było mniej, ale nieznacznie. 4 000 kibiców cieszyło się, ze zwycięstwa swoich pupili z Wisłą Płock 2:1. Tradycyjnie najmniej kibiców zebrało się przy Konwiktorskiej gdzie stołeczna Polonia zmierzyła się z Groclinem. 3 000 kibiców, musiała się obejść porażką swojej drużyny 1:2.