Będzie śledztwo w sprawie stadionu Wembley?

źródło: onet.pl / PAP

Będąca w opozycji do rządu Tony'ego Blaira Partia Konserwatywna wezwała do przeprowadzenia śledztwa w sprawie wzrostu kosztów oraz opóźnień przy budowie nowego stadionu Wembley.

Reklama

Przedstawiciel Partii Konserwatywnej Hugo Swire wyraził obawy, że opóźnienia przy budowie stadionu Wembley mogą postawić pod znakiem zapytania terminowe przygotowania do igrzysk olimpijskich w 2012 roku.

"Ceremonii otwarcia igrzysk nie będziemy mogli przełożyć jak meczu, czy koncertu. Biorąc pod uwagę setki milionów funtów, które zostały przeznaczone z budżetu na Wembley oraz miliardy jakie zostanę wydane na olimpiadę nie możemy pozwolić by takie opóźnienia i wzrost kosztów się powtórzyły" - napisał w liście do władz rządzącej Partii Pracy Swire.

Termin ukończenia budowy wartego ponad miliard euro stadionu dla 90 tysięcy widzów był już kilkakrotnie przekładany. Obiekt miał być gotowy na majowy finał Pucharu Anglii, jednakże władze angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) przeniosły to spotkanie do Cardiff. Firma budująca stadion przyznała, że będzie on gotowy dopiero w 2007 roku.

Reklama