MŚ 2006: stadion w Monachium do poprawki

źródło: wp.pl / PAP

Stadion w Monachium, na którym 9 czerwca rozegrany zostanie inauguracyjny mecz finałów piłkarskich mistrzostw świata, zostanie poddany niewielkiemu remontowi. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Uszkodzeniu uległo połączenie dwóch płyt w konstrukcji stadionowej promenady. Miejsce to zabezpieczono już rusztowaniem, a prace remontowe mają trwać kila dni. "Naprawa może potrwać tydzień, w zależności od pogody. Na pewno zakończy się w tym miesiącu" - zapewnił rzecznik monachijskiego obiektu Allianz Arena Werner Goetz.

Stadion w Monachium, na co dzień używany przez miejscowy klub Bayern, został wybudowany kosztem 280 mln euro i oddany do użytku w 2005 roku. 9 czerwca będzie areną pierwszego meczu mistrzostw, w którym spotkają się Niemcy i Kostaryka, grupowi rywale Polski.

To nie pierwszy przypadek kłopotów z obiektami, na których rozgrywane będą mecze MŚ. 1 marca kawałki betonu spadły z wysokości około 40 metrów na trybuny nowego stadionu we Frankfurcie nad Menem, gdzie zaplanowano pięć meczów turnieju.

Do poprawki jest także Stadion Olimpijski w Berlinie, na którym rozegrany zostanie m.in. finał MŚ. Obiekt musi zostać poddany pracom renowacyjnym po tym, jak w styczniu jego konstrukcję surowo skrytykowało niemieckie stowarzyszenie konsumenckie. Zwrócono uwagę m.in. na szereg błędów konstrukcyjnych trybun.

W listopadzie ubiegłego roku poprawiano stadion Fritza Waltera w Kaiserslautern, gdzie także zaplanowano pięć meczów. Na wschodniej trybunie tego obiektu stwierdzono wadę konstrukcyjną, która wymagała krótkotrwałego remontu.

Reklama