Stadion Włókniarza: prace idą zgodnie z planem

źródło: gazeta.pl

Surowa zima nie przeszkadza ekipom remontującym stadion CKM-u. Prace zostały przerwane, ale tylko na dwa dni

Reklama

Firmy wycofały swoich pracowników w ubiegłym tygodniu, kiedy w Częstochowie w ciągu dnia było blisko 20 stopni poniżej zera.

- Bardzo niskie temperatury uniemożliwiły roboty spawalnicze, których teraz wykonuje się bardzo dużo - wyjaśnia Grzegorz Cierpiał z wydziału inwestycji częstochowskiego magistratu. - Ale to nie miało większego wpływu na tempo prac. Trwa właśnie montaż trzech i pół tysiąca żelbetowych prefabrykatów, które układane są na wykonanych wcześniej stopniach. Niedługo będzie można zacząć przykręcanie plastikowych fotelików.

Zdaniem Cierpiała termin oddania stadionu na pewno zostanie dotrzymany. - Prace ziemne i betoniarskie są zakończone w 95 proc., w montażu oświetlenia również nie ma opóźnień. Stoi już 19 z 26 masztów. Pozostałe nie są instalowane tylko ze względów technologicznych. Po prostu utrudniałyby dojazd sprzętu - dźwigów i samochodów. W tej chwili firmy pracują na dwie zmiany, ale niewykluczone, że gdy tylko warunki się poprawią i uruchomione zostanie oświetlenie, wprowadzona zostanie trzecia. Wtedy wszystko nabierze jeszcze większego tempa.

Stadion ma być gotowy do 30 marca. Taki warunek postawił Polski Związek Motorowy. Dwa tygodnie później żużlowcy Włókniarza rozegrają na nim pierwszy mecz sezonu 2006. Gruntowny remont kontynuowany będzie jeszcze przez kilka kolejnych lat. Jesienią powstanie nowa wieża sędziowska z zadaszeniem. W drugim etapie (od 2008 roku) w miejscu parku maszyn ma być wybudowany nowoczesny budynek klubowy z zapleczem hotelowo-gastronomicznym i zadaszoną trybuną. Inwestycja ma kosztować 50 mln zł.

Reklama