Polskie miasta walczą o Euro 2012

źródło: Życie Warszawy

Gdański stadion Bałtyk Arena może być naszym atutem w walce o przyznanie organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy 2012. W Warszawie spotkali się przedstawiciele miast chcących gościć u siebie finalistów ME w 2012 r., które zamierzamy zorganizować wspólnie z Ukrainą.

Reklama

Według Adama Olkowicza, pełnomocnika PZPN ds. organizacji Euro 2012, spotkanie było bardzo ciekawe.

Projekty i wizualizacje wyglądały bardzo interesująco, a nawet wspaniale – twierdzi Olkowicz. – Jeśli te projekty zostaną zrealizowane, to doczekamy się piłkarskiej bazy, jakiej nie powstydziłyby się nawet inne, znacznie bogatsze kraje – dodaje Olkowicz. W walce o zorganizowanie Euro 2012 naszymi rywalami są takie sportowe potęgi, jak Włochy oraz Węgry wspólnie z Chorwacją.

Szczególnie imponująco zapowiada się projekt przygotowany przez Gdańsk – Bałtyk Arena. Tak ma nazywać się nowoczesny kompleks sportowy zbudowany od podstaw, ze stadionem na 40 tysięcy widzów. Nad projektem pracuje renomowana firma architektoniczno-urbanistyczna z Duesseldorfu. Władze Gdańska mają też zapewnione przez inwestora zagranicznego środki na budowę Bałtyk Areny.

Interesująco zapowiada się pomysł wybudowania w Warszawie Narodowego Kompleksu Sportowego z 60-tysięcznym stadionem, halą sportową i centrum kongresowym. W Poznaniu i Krakowie trwają rozbudowy stadionów już istniejących. Podobnie będzie w Chorzowie i Wrocławiu. Do przyznania Polsce organizacji ME jednak daleka droga.

Reklama