Wisła: budowa trybuny północnej już od stycznia?

źródło: Gazeta Krakowska / www.wisla.krakow.pl

Bardzo możliwe że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się kolejna faza przebudowy stadionu Wisły Kraków. W tym etapie inwestycji planowana jest budowa trybuny północnej (od strony ulicy Reymonta) i pawilonu medialnego (pomiędzy sektorem A i trybuną południową).

Reklama

16 stycznia 2006 upływa termin składania ofert na wykonanie prac. Do tej pory zgłosiła się tylko jedna firma – wykonawca trybuny południowej stadionu Wisły – Budimex Dromex. Bardzo prawdopodobne jest więc, że to właśnie ta firma będzie kontynuować modernizację wiślackiego stadionu. Możliwe że umowa na wykonanie trybuny północnej i pawilonu medialnego zostanie podpisana już 24 stycznia, a bezpośrednio po tym zostaną rozpoczęte prace budowlane. Na ten etap prac zostały już zabezpieczone środki finansowe. Termin zakończenia prac nad tym etapem inwestycji upływa 30 czerwca 2007 roku, jednak bardzo możliwe jest że już jesienią tego roku kibice zasiądą na nowej trybunie północnej.

Tymczasem na stadionie Wisły trwają jeszcze prace związane z budową zaplecza pod trybuną południową. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną zamontowane szyby, kolejnym etapem będą prace wykończeniowe zaplecza treningowego zlokalizowanego pod trybuną na pierwszym piętrze. Równocześnie przebiegają prace związane z montażem instalacji wodnych, kanalizacyjnych i elektrycznych w dolnej, przeznaczonej na toalety, części trybuny.

Reklama