Stadion Korony: Otwarcie z premierem?

źródło: Echo Dnia

11,5 miliona złotych od Ministerstwa Sportu. Kielecki stadion może być rezerwowym na finały piłkarskich mistrzostw Europy?

Reklama

Minister sportu Tomasz Lipiec potwierdził, że jego resort przekaże 11,5 miliona złotych na nowy kielecki stadion, który niedługo zostanie otwarty. Obiekt, z którego korzystać będą piłkarze Kolportera Korony, ma szansę znaleźć się na liście rezerwowych na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Dotacja od Ministerstwa Sportu jest już pewna, a Tomasz Lipiec w przyszłym tygodniu ma oglądać stadion. Minister przyjedzie najprawdopodobniej w poniedziałek, dzięki zaproszeniu świętokrzyskiego posła Przemysława Gosiewskiego, szefa klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

- W stolicy ludzie widzą, co się dzieje wokół futbolu w Kielcach -mówi Gosiewski. - Nasz stadion może znaleźć się na liście rezerwowych obiektów na turniej EURO 2012, o którego organizację ubiegają się Polska i Ukraina.

O tym, że nie są to puste słowa, przekonują wieści z UEFA, czyli europejskiej centrali piłkarskiej. W maju do Kielc przyjedzie specjalna komisja UEFA. Celem jej przyjazdu będzie wizytacja obiektu. Polska musi mieć wytypowanych kilka stadionów głównych na turniej EURO 2012 i kilka rezerwowych, bo europejska centrala dopuszcza różne ewentualności. Te główne obiekty na finały mistrzostw Europy za sześć lat są na razie w planach, tylko kielecki "rezerwista" będzie już niebawem otwarty. Zanim jednak w stolicy Gór Świętokrzyskich pojawią się panowie z UEFA, wizytę zapowiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz. Jak udało się nam dowiedzieć, premier może dokonać otwarcia stadionu.

Reklama