Modernizacja stadionu w Lublinie

źródło: Gazeta.pl; autor: Krzysztof

Po niemal 40 latach istnienia stadionu przy al. Zygmuntowskich w Lublinie, powstał plan jego gruntownej modernizacji, mającej na celu dostosowanie obiektu do wymogów federacji PZM/FIM i PZPN/UEFA.

Reklama

Projekt przewiduje budowę nowych trybun, mających pomieścić około 11 500 widzów. Pod zadaszonymi trybunami znajdą się obiekty sanitarne, gastronomiczne i pomieszczenia techniczne. Cały stadion oraz teren wokół niego uzyska sztuczne oświetlenie. Renowacji zostanie poddana płyta boiska, nowa murawa będzie podgrzewana, powstanie również specjalny system służący do nawadniania i drenażu boiska oraz toru żużlowego. Przebudowane zostaną istniejące ciągi komunikacyjne i parkingi, a cały teren obiektu uzyska nowe ogrodzenie i nowe budynki kas. Planowane jest również wykonanie remontu szatni i budynku administracyjnego.

Powstała już dokumentacja techniczna projektu, która jest konieczna, aby ubiegać się o fundusze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt samej dokumentacji, wykonanej przez warszawskie studio projektowe SPAK wyniósł 400 tysięcy złotych. Szacowany koszt całej inwestycji to 37 milionów złotych.

Obecnie na stadionie przy al. Zygmuntowskich rozgrywa swoje mecze piłkarskie trzecioligowy Motor Lublin. Z obiektu korzystają również żużlowcy pierwszoligowej drużyny TŻ Sipma Lublin.

Reklama